Hyderabad, Telangana
GST No. 36AAACC8243J1ZL
With the assistance of our skilled professionals, we manufacture, export, trade and supply a wide assortment of Industrial PC. The products we offer are widely demanded by the clients for their hassle free performance.
Approx. Rs 45,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Processor | Intel Atom |
| Processor Type | Intel i3 |
| Design | Rectangular |
| Usage/Application | Industrial usage |
| Rated Voltage | 240 V |
| Brightness And Backlight | Backlight and Brightness |
| Voltage | 260 V |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 1,26,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Display Size | 21.5 inches |
| Processor | i5 |
| Brand | Comptek |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Internal Memory | 4 GB Ram |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
Approx. Rs 90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Display Size | 15.6 inches |
| Cooling | Fanless |
| Usage/Application | Industrial purpose |
| Color | White and Black |
| Brand | Rb Technologies |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
| Display Type | LED |
We are involved in offering a wide assortment of Industrial Panel PC. The products we offer are made under the strict expertise of our professionals, as they have advance knowledge in this field. Moreover, we assure our clients to deliver these products at market leading rates. They are inbuilt with fanless total IP 65 Intel socket and P core2duo stainless steel panel PC.
Features:
Sizes:
Additional Information:
Approx. Rs 90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Build Material | Stianless Steel |
| Type | Base Body |
| Size | All necessary |
| Color | Black |
| I Deal In | New Only |
| Usage/Application | Industrial |
| Warranty | 1 Year |
| Wattage | 5 W |
| Country of Origin | Made in India |
A wide assortment of 4U Rackmount Computer is offered to our prestigious clients. The products we offer are available in they marled at industry leading prices. Our products are tested rigorously under the skilled expertise of our professionals, as they have advance knowledge in domain.
Technical Specifications:
Intel Core 2 Duo/Quad/i7Processor
Physical Specifications:
Environmental Specifications:
Choice of Rugged Display & Keyboard:
Approx. Rs 1,80,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Build Material | Aluminium |
| Type | Base Body |
| Color | Black |
| Size | 10 Inch |
| Gross Weight | 2kg |
| Power Supply | Electric |
| Usage/Application | Industrial Operations |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 27,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Display Size | 32 inches |
| Processor | i7 |
| Processor Type | i5 |
| Cooling | Fanless |
| Operating System | Windows 10 |
| Size | 15.6 Inch |
Comptek Computer Systems is a leading manufacturer in India specializing in state-of-the-art embedded systems and rugged industrial computing solutions. We are dedicated to designing and producing highly reliable and durable products tailored to meet the demands of diverse industries.
Our product range includes:
At Comptek Computer Systems, we combine innovation with precision to deliver world-class products that excel in performance, reliability, and durability. Our solutions are trusted across industries for their quality, versatility, and adherence to international standards.
Approx. Rs 70,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor Type | Intel i3 |
| Design | Rectangular design |
| Usage/Application | Defense, Industrial usage |
| Features | All features are available |
| Brightness And Backlight | Brightness and backlight both are available |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
We are engaged in offering a wide assortment of Industrial PC. Our products are available in various sizes and specifications safe to use and easy to install these products are widely demanded by the clients for their availability in various applications. The 4u rack mounts chassis with front USB and PS/2 interfaces. Moreover, our products are available in the market at industry leading prices.
Features:
Additional Information:
Approx. Rs 1,08,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Processor Type | Intel i3 |
| Design | Square design |
| Usage/Application | Industrial usage |
| Features | All necessary features are availble |
| Ss Grade | yes |
| Rated Voltage | 120 V |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
We are reckoned amongst the clients, for offering a wide assortment of Industrial PC. The products we offer are known for their hassle free performance. Our products are suitable for various applications and available in different specifications. Moreover, our economical 4u rack mounts chassis with front USB and PS/2.
Features:
Additional Information:
Approx. Rs 1,98,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 10inch and higher, 10.1 inches |
| Cooling | Fanless |
| Usage/Application | pharma , oil and gas industry |
| Operating System | windows , Linux |
| Color | any |
| Operating Temperature | -40 to 70 |
| Touch Screen | yes |
| Touch Type | p-cap |
| Brand | Rb Technologies |
| Screen Display | 10inch |
Comptek Computer Systems is a leading manufacturer in India specializing in state-of-the-art embedded systems and rugged industrial computing solutions. We are dedicated to designing and producing highly reliable and durable products tailored to meet the demands of diverse industries.
Our product range includes:
At Comptek Computer Systems, we combine innovation with precision to deliver world-class products that excel in performance, reliability, and durability. Our solutions are trusted across industries for their quality, versatility, and adherence to international standards.
Approx. Rs 45,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Processor | ARM |
| Processor Type | Zen |
| Design | Plain |
| Brand | Mootek |
| Voltage | 220 Volt |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 1,80,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Display Size | 10.4 inches |
| RAM | 16 GB |
| Cooling | Fanless |
| Usage/Application | Industrial Usage |
| Color | Black |
| Storage | 500GB |
Approx. Rs 90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Processor Type | Zen |
| RAM | 4 GB |
| Cooling | Fanless |
| Color | Black |
| Screen Size | 15/21 Inch |
| Hard Drive Capacity | 500GB |
Approx. Rs 36,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Cooling | Fanless |
| Usage/Application | industrial |
| Operating System | android 11 |
| Color | black |
| Operating Temperature | 0 to 50 |
| Storage | 64gb |
| Touch Screen | yes |
| Touch Type | pcap |
| Display Resolution | 1280x800 |
| Power Supply | 12vdc |
| Brand | Other |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Comptek Computer Systems Private Limited. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited