Hyderabad, Telangana
GST No. 36AAACC8243J1ZL
Approx. Rs 90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Display Size | 10.1 inches, 10.1 Inch |
| Cooling | Fan |
| Processor Type | E5 |
| Usage/Application | Industrial Operations |
| Operating System | Windows |
| Color | Black |
| Power Supply | DC 36V |
Approx. Rs 2,70,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 10.4 Inch, 10.4 inches |
| Cooling | Fan |
| Processor Type | E5 |
| Usage/Application | Industrial Operations |
| Operating System | Windows |
| Color | Black |
| Power Supply | DC 36V |
Approx. Rs 4,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Display Size | 12.5 inches, 12 Inch |
| Cooling | Fan |
| Processor Type | E5 |
| Usage/Application | Industrial Operations |
| Operating System | Windows |
| Color | Black |
| Power Supply | DC 36V |
Approx. Rs 1,80,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Cooling | Fan |
| Usage/Application | Industrial |
| Operating System | Windows |
| Processor Type | i7 |
| Operating Temperature | 150c |
| Cpu Frequency | 3.4 Ghz. |
| Display Resolution | 1024X768 |
| Graphic Card | Intel HD Graphics 4000 Integrated engine |
| Power Supply | DC 36 V |
| Model Name/Number | CCRML15 |
| Dynamic Ram | RAM 4GB (Expandable |
| Hard Disk | 128GB SSD (Expandable) |
| Screen Display | 15" TFT 1000Nits display |
| Audio | Audio Realtek ALC892 HD audio |
| Size | 7 inches |
We are engaged in presenting a wide assortment of 15" Panel PC. The products we offer are known for their hassle free performance. Our products are highly demanded by the clients for their availability in various specifications. Besides, one can get these products in given time frame.
Functional Specifications:
Physical Specifications (typical):
Environmental Specifications:
EMI/EMC:
*Dimensions/Environmental Specifications are typical
Approx. Rs 2,70,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 19 inches |
| Cooling | Fan |
| Processor Type | E5 |
| Usage/Application | Industrial Operations |
| Operating System | Windows |
| Color | Green |
| Power Supply | DC 36V |
Comptek Computer Systems is a leading manufacturer in India specializing in state-of-the-art embedded systems and rugged industrial computing solutions. We are dedicated to designing and producing highly reliable and durable products tailored to meet the demands of diverse industries.
Our product range includes:
At Comptek Computer Systems, we combine innovation with precision to deliver world-class products that excel in performance, reliability, and durability. Our solutions are trusted across industries for their quality, versatility, and adherence to international standards.
Approx. Rs 1,53,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 15 Inch |
| Display Size | 15 inches |
| Cooling | Fan |
| Processor Type | E5 |
| Usage/Application | Industrial Operations |
| Operating System | Windows |
| Color | White |
| Power Supply | DC 36V |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 19 Inch, 19 inches |
| Processor Type | E5 |
| Cooling | Fan |
| Usage/Application | Industrial Operations |
| Operating System | Windows |
| Color | Green |
| Power Supply | DC 36V |
Comptek Computer Systems is a leading manufacturer in India specializing in state-of-the-art embedded systems and rugged industrial computing solutions. We are dedicated to designing and producing highly reliable and durable products tailored to meet the demands of diverse industries.
Our product range includes:
At Comptek Computer Systems, we combine innovation with precision to deliver world-class products that excel in performance, reliability, and durability. Our solutions are trusted across industries for their quality, versatility, and adherence to international standards.
Approx. Rs 54,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Display Size | 10.4 inches |
| Cooling | Fan |
| Processor Type | E5 |
| Usage/Application | Industrial Operations |
| Operating System | Windows |
| Color | Green |
| Power Supply | DC 36V |
| Country of Origin | Made in India |
Comptek Computer Systems is a leading manufacturer in India specializing in state-of-the-art embedded systems and rugged industrial computing solutions. We are dedicated to designing and producing highly reliable and durable products tailored to meet the demands of diverse industries.
Our product range includes:
At Comptek Computer Systems, we combine innovation with precision to deliver world-class products that excel in performance, reliability, and durability. Our solutions are trusted across industries for their quality, versatility, and adherence to international standards.
Approx. Rs 2,70,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Display Size | 10.4 inches |
| Processor Type | E5 |
| Design | Rugged |
| Usage/Application | Industrial Operations |
| Screen Size | 10 Inch |
| Voltage | 160V |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 1,08,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Display Size | 12.5 inches |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Black |
| Brand | Comptek |
| Country of Origin | Made in India |
| SIZES | 7 Inches, 10.1 inches, 10.4 inches, 12.5 inches. |
| Display Type | LED |
| Voltage | 120 V |
We hold expertise in offering a wide assortment of Industrial Panel PC. Our products are recommended by the clients for their precision and durability. Quality products are delivered from our end that too testing them rigorously. Moreover, our products are available in the market at industry leading prices. The 15 fanless Intel GM45 panel PC w/1 x PCI slot is inbuilt in Industrial Panel PC.
Features:
Additional Information:
Approx. Rs 36,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Display Size | 32 inches |
| Processor | i7 |
| Country of Origin | Made in India |
| Cooling | Fanless |
| Chip set | Intel ICH8M |
| Display Type | LCD |
Approx. Rs 1,26,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Color | Black |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Shape | Square |
| Cooling | Fan |
| Type | Rugged Display |
| Display Size | 10.4 Inch |
| Body Material | Aluminum |
| Usage/Application | Industrial Operations |
| Country of Origin | Made in India |
Comptek Computer Systems is a leading manufacturer in India specializing in state-of-the-art embedded systems and rugged industrial computing solutions. We are dedicated to designing and producing highly reliable and durable products tailored to meet the demands of diverse industries.
Our product range includes:
At Comptek Computer Systems, we combine innovation with precision to deliver world-class products that excel in performance, reliability, and durability. Our solutions are trusted across industries for their quality, versatility, and adherence to international standards.
Approx. Rs 2,70,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Processor Type | E5 |
| Processor | Intel Xeon E5 |
| Operating System | Windows |
| Design | Rugged |
| Usage/Application | Industrial |
| Operating Temperature | 22c |
| Color | Black |
| RAM Size | RAM 8GB (Expandable) |
| Hard Drive Size | 128GB SSD (Expandable) |
| Power Supply | AC 230V |
| Ethernet | 2XEthernet: Fas-T Series |
| Audio | PCA HDA1E audio |
| Graphics | NVIDIA Quadro P2000 |
| Chipset | Intel C612 Chipset |
We are recommended by the clients for offering a wide assortment of Industrial Workstation. Our products are highly demanded by the clients for their precise use. Hassle free performance is delivered from our end. Moreover, our products are available in 4 GB RAM.
Functional Specifications:
Physical Specifications:
Environmental Specifications:
*Dimensions/Environmental Specifications are typical
Explore More Products
© Comptek Computer Systems Private Limited. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited