Hyderabad, Telangana
GST No. 36AAACC8243J1ZL
Approx. Rs 2,25,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Processor | Intel Xeon |
| Processor Type | Intel i5 |
| Design | Rectangular |
| Usage/Application | Industrial Usage |
| Rated Voltage | 260 V |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
A wide assortment of Rugged processor Unit is offered to our prestigious clients. These products are widely demanded by the clients for their availability in various sizes and specifications. Safe to use and easy to install these products are known for their flicker free display.
Features:
Approx. Rs 3,60,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Processor | Intel Xeon |
| Processor Type | Intel i3 |
| Design | Rectangular design |
| Usage/Application | Industrial usage |
| Rated Voltage | 240 V |
| Cabinet | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
One can avail from us a wide assortment of Rugged PCI System. The products we offer are recommended by the clients for their precision and durability. Moreover, one can get these products at industry leading prices. Moreover, our products are suitable for various applications.
Technical Specifications:
Approx. Rs 2,07,000 / NumberGet Latest Price
Product Details:| Processor Type | Zen |
| Processor | AMD Ryzen 9 |
| OS | 65HZ |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Design ToughBook LCD Size | ToughBook |
Approx. Rs 9,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Usage/Application | Airborne |
| Color | Black |
| Installation Type | Indoor |
| Shape | Square |
| Display Size | 6.5 Inch VGA TFT LCD |
| Type | Rugged Foldable Display |
| Model Name/Number | AB450 |
| Refresh Rate Hz | @2.0 GHz Speed |
| Resolution | 1024 x 768 |
| USB | 4 USB Ports |
| Working Temperature | 40 degree celsius |
| Backlight | LED Backlight |
| Max Brightness | 650 Nits |
| Power Supply | 24V DC |
| Body Material | Metal |
| Processor | Intel Atom CPU |
| Supports | Windows and Linux |
To meet the needs and requirements of the clients, we are offering a wide assortment of Rugged Foldable LC Display. The products we offer are widely demanded by the clients for their hassle free performance. Our products are available in the market at industry leading prices.
Functional Specifications:
Physical Specifications:
Environmental Specifications:
EMI/EMC:
*Dimensions/Environmental Specifications are typical
Approx. Rs 4,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Processor | Intel Xeon |
| Processor Type | Intel i3 |
| Design | Rectangular design |
| Usage/Application | Electric Industries |
| Features | All the mentioned features are available |
| Voltage | 140 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
A wide assortment of Rugged Server is offered to our prestigious client. The products we offer are known for their hassle free performance. Our products are tested under the strict vigilance of our quality controllers as they have advance knowledge in domain. Besides, our products are available in the market at reasonable rates.
Technical Specifications:
Approx. Rs 3,60,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Brand | Odroid |
| Chipset | Intel |
| Usage/Application | Computer |
| Form Factor | SFF |
| Graphics Card Type | Integrated |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
One can avail from us a wide assortment of Rugged VME Single Board Computer. The products we offer are highly acclaimed by the clients for their availability in different specifications. Our Rugged VME Single Board Computer has various ports and slots. Moreover, it can be customized to meet clients requirements.
Technical Specifications:
Approx. Rs 1,80,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Color | Black |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Semi-outdoor Type |
| Body Material | PU plastic |
Approx. Rs 1,44,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Screen Size | 32" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Resolution | 3840 x 2160 p |
| Type Of Monitor | Lcd |
We are involved in offering a wide assortment of Industrial Monitor. The products we offer are highly demanded by the clients for their varied use. Our products are recommended by the clients for their hassle free performance. Besides, we assure our clients to deliver these products at industry leading prices. It comes with open frame industrial display monitor.
Features:
Sizes:
Explore More Products
© Comptek Computer Systems Private Limited. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited